Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com  
 

 
 
 


Giriş Yap
Kayıt Ol

 
 
 
 
 


 

Dr. Kerim Alirıza

Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG

CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı

 

 

 HAKKIMIZDA

 


 

Avrupa Birliği, Tek Pazar sürecini tamamlarken; gerçek kişiler, şirketler, firmalar ve diğer tüzel kişilerin, ulusal sınırlar ötesine geçerek, etkili biçimde işbirliği edebilmeleri için bir takım hukuki düzenlemeler de yer vermiştir. Bu düzenlemelerden birisi de, Avrupa Toplulukları Konseyi tarafından hazırlanmış olan, Avrupa Ekonomik Çıkar Gruplaşması hakkında 2137/85/AET sayılı ve 25 Temmuz 1985 tarihli Konsey Tüzüğü ile kurulan Avrupa Ekonomik Çıkar Gruplaşması – European Economic Interest Grouping (EEIG)’dir.
 

 

Bu arka plandan hareketle, EEIG’nin yasal dayanağı çerçevesinde oluşturulmuş olan Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG; Brüksel Ticaret Mahkemeleri’ne kayıtlı, uluslararası düzeyde yönetilen, kar amacı gütmeyen ve merkezi Brüksel’de bulunan, ekonomi odaklı bir sivil toplum kuruluşudur. EEIG, tüm çalışmalarının şeffaf ve güvenilir olduğunu ispat eden, Avrupa Birliği “Şeffaflık Kaydı”na taraftır ve bir Lobi Grubu olarak EEIG, Tek Pazar içersindeki ve AB üye devletleri ile dünyadaki diğer iş partnerleri arasında bir köprü görevi üstlenir.


 

Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG aynı amaçlara sahip kişi ve kurumların üye olduğu, AB uyumuna katkı sağlamak amacıyla aşağıdaki amaç ve hedefler doğrultusunda faaliyet göstermektedir:
 

 • Özel sektörün AB hükümetlerinin siyasi amaç ve hedeflerine genel desteği : Özellikle Tek Pazarı tamamlamak için Avrupa’da sınır ötesi işbirliğinin özendirilmesi.
   
 • Avrupa Tek Pazarının konsolidasyonu: Başta tam istihdam, iş güvenliği, tüketicinin korunması, çevrenin korunması olmak üzere ekonomik büyüme ve yaşam standartlarının arttırılması.
   
 • AB’nin Doğu’ya doğru genişlemesi için desteklenmesi: Yönetim ve personel eğitimi, know-how transferi, standardizasyon.
   
 • Üçüncü Dünya Ülkeleri ve denizaşırı ülkelerde yeni pazarlarla köprü kurulması: Küreselleşmeye ayak uydurma.
   
 • Seçilen projelerin disiplinler arası çözümler ve finansman yoluyla desteklenmesi: Araştırma ve geliştirme çalışmalarının özendirilmesi, kamu yatırımcıları ve özel yatırımcılar tarafından fonların arttırılması.
   
 • Gelecekteki konu ve teknolojilere bağlılık: Yeniliklerin ve olumlu vizyonların gerçekleştirilmesi ve insan geleceği, ekoloji ve sürdürülebilir mal üretiminin teşvik edilmesi.
   

 

EEIG, kendisini adil bir rekabeti ve tüketicilerin çıkarlarını korumaya adamıştır. Bu nedenle de 55 ülkeye yayılmış temsilcilikleri ile küresel dünyanın gereklerine göre hızla gelişmekte ve hizmetlerini sürdürmektedir.

 

 
 
 
 

 

 

 

(EEiG) Başkanı Prof.Dr.Kerim Alirıza ile TÜRKİYE ÇİN HALK CUMHURİYETİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ
  AVRUPA EKONOMİK TİCARET VE SANAYİ ODASI (EEiG) Başkanı Prof.Dr.Kerim Alirıza ile TÜRKİYE ÇİN HALK CUMHURİYETİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ ( TUCİAD) Başkanı Kemal Koçak ve Turizm ve Sertifikasyon Merkez Ofisi Başkanı
 
Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardim Vakfı'nin 28. yıl kutlamasi ve ödül töreni
  Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Kerim Aliriza, Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardim Vakfı'nin 28. yıl kutlamasi ve ödül törenine özel davet ile katıldı.
 
Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Sn. Canan Güllü bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundular.
  Odamızin Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Kerim Alirıza, Proje Geliştrime Merkez Ofisi Başkanı Sn. Bülent Varan, Turizm ve Sertifikasyon Merkez Ofisi Başkanı Sn. Oya Demirel ve üyemiz Tanpex Turizm Şirketi sahibi Sn. Kemal Güler
 
Sn. Kemal Güler'i makamında ağırladılar
  Türkiye ve Senegal arasında gerçekleştirilebilecek projeler ve finansman olanaklarını güşmek üzere Senegal Ankara Büyükelçisi Sn. Moustapha Mbacke, odamızin Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Kerim Alirıza, Proje Geliştrime Merkez Ofisi
 
Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG ve Toplumsal Ekonomik Araştırmalar Merkezi, TEAMDER Antalya İçin Elele…
  Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza EEIG Türkiye Temsilciliği Turizm-Restaurant-Hotel İşletmeciliği ve Sertifikasyon Merkez Ofisi Başı Oya DEMİREL ile TEAMDER Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
 
 
EEIG, Brezilya’da açılan yeni temsilciliği ile büyümeye ve geçmişini zenginleştirmeye devam etmektedir.
  55 ülkede hali hazırda bulunan temsilciliklerimize bir önemli ülke daha eklendi. Başkan Dr. Talita Brito’ ya görevinde başarılar dilerken, geçmiş deneyimlerimize ve kurulduğumuz zemine dayanarak, yeni açılan temsilciliğimizin aktif bir şekilde çalışacağına ve kısa süre zarfında da başarılara imza atacağına inanıyoruz.
 
 
EEIG, IV. Başkanlar ve Yönetim Kurulu Konferansı
  IV. Başkanlar ve Yönetim Kurulu Konferansı EEIG Yönetim Kurulu Başkanları, 50 ülkeden bölgesel ve merkezi ofis başkanları, eski Letonya Cumhurbaşkanı Sn. Vaira Vike Freiberga
 
 
ACI KAYBIMIZ
  Bugün Başarımızın mimarı olan, kurucumuz, Heinz Helmut Vejpustek’i kaybetmenin acısı içersindeyiz.
 
 
Dr. Kerim Alirıza, EEIG Yönetim Kurulu Başkanı ve Baş Yöneticisi (CEO)
  Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Temsilciliği Başkanı ve Yönetim Kurulu Sözcüsü Dr. Kerim Alirıza, odanın yönetim kurulu üyelerinin yapmış olduğu
 
Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins
  Aralık 2013, Amassador Club Magazine’nin son sayısında, Letonya Cumhurbaşkanı  Andris Berzins’in özel röportajı yayınlandı.
Tüm Haberler