Katıldığı Etkinlikler

Dr. Kerim Alirıza, küresel dünyanın değişkenlerini takip etmek, yenilikleri yakalamak ve Oda olarak vizyonumuza değer katmak ve yeni ufuklar açmak amacıyla dünya çapında düzenlenen birçok üst düzey konferans ve etkinliğe davet edilmiş ve katılmıştır. Edindiği bilgi ve stratejik çıkarımları sayesinde Oda’nın politikasına yeni boyutlar kazandırmış, her zaman yeniliği yakalama ve dünyanın gereklerinden uzak kalmama konusunda gereken desteği sağlamıştır. 

Crans Montana Forum, 26. Yıllık Oturum , 10 – 13 Haziran  2015,  Brüksel, Belçika, Cransı Montana Forum tarafından düzenlenen,26. ‎Yıllıkı oturum çeşitli ülkelerden Cumhurbaşkanları, ‎Ekonomi, ‎Sağlık, Turizm, ‎Savunma, İşçilikleri, Dışışişleri ‎Bakanlıklıklarını da ve benzeri alanlarda görev yapan ‎Bakanları, ‎Büyükelçileri, Uluslararası ‎Vakıfı, ‎Kurum ve ‎Oda ‎Başkanları , adamları, ‎Askeri temsilciler ve Sayın, Dr. Kerim Alirıza’nın katılımı ile ‎Belçika‘da 10-13 Haziran tarihleri arasında gerçekleşmiştir.

EEIG, IV. Başkanlar ve Yönetim Kurulu Konferansı, 6-7 Haziran 2014 Brüksel, Belçika. IV. Başkanlar ve Yönetim Kurulu Konferansı EEIG Yönetim Kurulu Başkanları, 50 ülkeden bölgesel ve merkezi ofis başkanları, eski Letonya Cumhurbaşkanı Sn. Vaira Vike Freiberga, Brüksel Belediyesi 6. Meclis üyesi Sn. Sait Köse ve diğer önemli isimlerin katılımlarıyla  6-7 Haziran 2014 tarihinde düzenlenmiştir. Konferans Brüksel Belediyesi 6. Meclis Üyesi Sait Köse’nin konuşması ile başlamış kurucumuz Prof. Dr. Heinz Helmut Vejpustek anısına saygı duruşunda durulmuş daha  sonra Avrupa Ekonomi Ticaret ve Sanayi Odası’nın geçmişi ve geleceği hakkında konuşmalar yapılmıştır.

Avrupa Komisyonu, SMES’i  Küresel Değerler Zincirine Katmak , 8 Nisan 2014 Brüksel, Belçika. 08 Nisan 2014 tarihinde SME’in (İmalat Mühendisleri Topluluğu) Küresel dijital değer zincirine entegre olmasını desteklemek amacıyla Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen “SMES’i Küresel değerler zincirine katmak” konulu konferans Avrupa Ekonomi Ticaret ve Sanayi Odası adına CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanımız Dr. Kerim Alirıza’nın katılımı ile gerçekleşmiştir.Gerçekleşen bu konferans SMES’in bölgesel rekabette büyüme etkisini görmek ve desteklemek fikir alışverişi, deneyim sunmak ve kilit mesajları Avrupaya yaymak için kurulan ilk çapraz ağ özelliğini taşımaktadır.
Avrupa Komisyonu Sağlık ve Tüketiciler Genel Müdürlüğü, Avrupa Tüketici Zirvesi, 1-2 Nisan 2014 Brüksel, Belçika. Dijital çağda tüketici politikası konulu Avrupa tüketici zirvesi 01 Nisan 2014’ te Avrupa Ekonomi Ticaret ve Sanayi Odası CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanımız Dr. Kerim Alirıza’ nın katılımıyla gerçekleşmiştir. Zirve üç oturumdan oluştu. İlk oturumun konusu AB, Dijital çağda tüketiciler, ulusal deneyim ve uygulamalar, sosyal medya ve internet hakkında olumlu gelişmelerdi. ikinci oturumun konusu dijital çağda fırsatlar ve zorluklardı. MEP, IMCO Komitesi Başkanı Malcolm Harbour, Digital Europe Genel Müdürü John Higgins, Rekabet ve Piyasalar otoritesi (UK) Başkan? Lord David Currie katılımcılar arasında yer almış genel olarak, online alişverişte tüketici güvenliği,tüketici hakları, alışverişin riskleri, hukuki zorluklar, kişisel bilgilerin çalınma ihtimali tartışıldı. Üçüncü ve son bölümde sorular ve cevaplara yer verildi. Sonuç olarak Tüm yasal ekonomik ve sosyal boyutlar, dijital çağ ticaretinin tüm olumlu ve olumsuz yönleri tartışılldı. Tüm ülkeler ticaretin olumlu yönlerinden nasıl faydalanabilir, olumsuz yönlerini nasıl bertaraf edilir konuları masaya yatırıldı.
 
 

Eurofinuse, Finans Manifestosu, 28 Mart 2014 Brüksel, Belçika. Yatırımcıların rolünü güçlendirmek adına önemli konuşmaların yapıldığı Eurofinuse tarafından düzenlenen Finans manifestosu  28 Mart 2014 tarihinde Avrupa Ekonomi Ticaret ve Sanayi Odası adına CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanımız Dr. Kerim Aliıza’nın diğer önemli isimlerin katılımıyla Belçika’da düzenlenmiştir.

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı, “17.Avrasya Ekonomi zirvesi”, 04-06 Şubat 2014, İstanbul, Türkiye. Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlenen uluslararası bir prestij birlikteliğine dönüşen  dünya ülkelerinin ekonomik, siyasal ve sosyal dayanışmasına ve birlikte kalkınmalarına zemin teşkil eden 17.Avrasya Ekonomi zirvesi;  Asya’dan, Amerika’ya; Avrupa’dan, Afrika’ya 50’nin üzerinde ülkeden cumhurbaşkanı, başbakan ve bakanlar, milletvekilleri, iş, bilim ve akademi dünyası ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri,  ve Sn.Dr. Kerim Alirıza’nın katılımı ile 04-06 Şubat 2014 tarihinde Türkiye İstanbul WOW Otel’de gerçekleşmiştir

Diskobolos 2013,”Bilişim ve İletişim Teknolojileri”, 23 Aralık 2013,Belgrad.Sırbistan.Uluslararası öneme sahip Diskobolos Bilişim ve iletişim Teknolojileri Ödülleri, Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası olarak Yönetim Kurulu Sözcüsü ve Koordinasyon Kurulu Başkanımız Dr.Kerim Alirıza’nın da aralarında bulundugu önemli juri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda sahiplerini buldu. Dr.Kerim Alirıza tarafından başlatılan Dış ve iç Ticaret Telekomünikasyon Sırbistan Bakan Yardımcısı sayın Nebojsa Vasiljevi’in tarafından devam ettirilen ve Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi Başkan Yardımcısı sayın Djordje Dukiş’in tarafından sona erdirilen tören 23 Aralık 2013 tarihinde Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşmiştir

10.Viyana ekonomik formu, 24-25 Kasım 2013, Viyana, Avusturya.10.Viyana ekonomik forumu, çeşitli ülkelerden birçok önemli isimin yer aldığı,Türkiye’den Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Sn.Dr Akkan Suver,T.C.Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Sn.İlker Ayiçi ve Avrupa Ekonomi,Ticaret ve Sanayi Odası olarak kurumumuzun CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Sn.Dr.Kerim Alirıza’nın katılımı ile 24-25 Kasım 2013 tarihleri arasında Viyana‘da gerçekleşmiş bulunmaktadır.

Moldova yatırım ve ihracat birliği kurumu,”Moldova ihracat forumu”, 22-23 Ekim 2013, Chisinou, Moldova.Moldova Yatırım ve ihracat Birliği tarafından düzenlenen,1. Moldova İhracat Forumu 22 – 23 Ekim 2013 tarihleri arasında Moldova Başbakan Yardımcısı Sn.Valeriu Lazar, Ekonomi Bakanı yardımcısı Sn.Thomas Moser, Türkiye Büyükelçiliği Ticari Danışmanı Sn. Ali Urkan , Moldova Dış Yatırımlar Birliği Başkanı Sn.Ridha Tekaşa,Avrupa işbirliği Program Müdürü Sn.Mariana Rufa, çeşitli ülkelerden ekonomi ve benzeri alanlarda görev yapan Bakanlar, Büyükelçiler, Uluslararası Vakıf, Kurum ve Oda Başkanları, iş adamları ve Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası olarak kurumumuzun CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Sn.Dr.Kerim Alirıza’nın katılımı ile Moldova‘da gerçekleşmiş bulunmaktadır.

Crans Montana Forum, “Sınırlar arası  suçlar zirvesi”, 16 – 19 Ekim 2013, Brüksel, Belçika.Crans Montana Forum tarafından düzenlenen, Sınırlar arası Suçlar Zirvesi 16 – 19 Ekim 2013 tarihleri arasında çeşitli ülkelerden Cumhurbaşkanları, Ekonomi, Sağlık, Turizm, Savunma, iç işleri, Dış işleri Bakanlıklıkların da ve benzeri alanlarda görev yapan Bakanlar, Büyükelçiler, Uluslararası Vakıf, Kurum ve Oda Başkanları, İş adamları, Askeri temsilciler ve Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası olarak kurumumuzun  CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Sayın,Dr. Kerim Alirıza’nın katılımı ile Belçika ‘da gerçekleşmiş bulunmaktadır.

The European Finance Convention, “Azerbaycan Sağlık Konferansı”, 5 -6 Haziran, 2013. Bakü, Azerbaycan. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası EEIG Yönetim Kurulu Sözcüsü ve Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza, 5-6 Haziran 2013 tarihlerinde Bakü’de düzenlenen Azerbaycan Sağlık Konferansı’na katılmıştır. Yerli ve yabancı iş adamlarının, Azerbaycan hükümeti ve ajansları temsilcilerinin, danışmanlık ve yatırım gibi alanlardan özel sektördeki şirketlerinin katılımıyla 150’den fazla katılımcıyı bir araya getirmiş ve Azerbaycan’daki yatırım fırsatları vurgulanmıştır. Sayın Dr. Kerim Alirıza, Azerbaycan sağlık sektörü üzerine bir konuşma yapmıştır.
 

Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG Ukrayna Temsilciliği. Uluslararası Yatırım ve İnnovasyon Forumu & III. Başkanlar Konferansı. 15-17 Mayıs, 2013. Kiev, Ukrayna. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası EEIG  CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza, 15 – 17 Mayıs tarihlerinde EEIG Ukrayna Temsilciliği tarafından düzenlenen Uluslar arası Yatırım ve İnnovasyon Forumu’na katılmıştır. 55 ülkede bulunan temsilcilikleri ile Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası’nın Başkanları ve yetkili temsilcileri, Ukrayna ve Avrupa’daki büyük şirketlerin yönetici ve temsilcileri, uluslararası kuruluş ve diplomatik misyonlar, politikacılar, devlet adamları ve kamu alanından kişilerin katılım sağladığı Forum  15-17 Mayıs tarihlerinde Kiev’de gerçekleşmiştir. 

EEIG Gürcistan Temsilciliği Açılış Töreni. 13 Mayıs, 2013. Tiflis. Gürcistan. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza, 13 Mayıs 2013 tarihinde Tiflis Courtyard Marriott Hotel’de düzenlenen EEIG Gürcistan Temsilciliği Açılışı Töreni’ne katılmıştır.

 

MÜSIAD, “22. Olağan Genel Kurul Toplantısı”, 27 Nisan, 2013. İstanbul, Türkiye.

 
Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası EEIG CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza, MÜSIAD tarafından 27 Nisan 2013 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifi ve bürokratik, diplomatik kişiler ve önemli iş adamlarının katılımı ile gerçekleştirilen MÜSIAD 22. Olağan Genel Kurul Toplantısına davet edilmiş ve katılmıştır. Toplantıda, küresel yapı içerisinde Türkiye özel olarak irdelenmiş ve ekonomik gelişmeler, büyüme ve bu süreçte sivil toplum örgütlerinin üstlendiği rol vurgulanmıştır.
 

 

Marmara Grubu Vakfı. “16. Avrasya Ekonomi Zirvesi” 9 Nisan, 2013. İstanbul, Türkiye. 

Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası EEIG  CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza, 52 ülkenin katıldığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in ve UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova’nın mesajları ile açılan 16. Avrasya Ekonomi Zirvesine katılmıştır.

I. EEIG Avrasya Ekonomi İş Forumu, “Şimdiki ve Gelecekteki Avrasya Ekonomi İlişkilerinin Dünya Ekonomisine Katkısı”. 18-20 Ekim 2012. İstanbul, Türkiye. Avrupa Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Odası,   Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası,  CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza başkanlğında I. EEIG Avrasya Ekonomi İş Forumu’nu gerçekleştirmiştir. Forum 18-20 Ekim tarihleri arasında İstanbul Polat Renaissance Hotel’de düzenlenmiştir. Etkinliğe, Türkiye ve Asya ülkelerindeki Enerji, Maliye ve Çalışma Bakanları, Ankara’daki Büyükelçiler, uluslar arası kurum, enstitü ve oda başkanları, Avrasya Bölgesinde iş yapan başarılı iş adamları ve dünyanın 56 değişik ülkesinde temsilciliği olan Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG Başkanları katılmıştır. I. EEIG Avrasya Ekonomi İş Forumu’nda, Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, Dr. Kerim Alirıza’ya, EEIG Yönetim Kurulu Başkanı tarafından “Üstün Liyakat Ödülü” takdim edilmiştir.

Crans Montana Forum, “Değişen Dünyaya Sesleniş, Hangi Dünya İçin Hangi Enerji”. 28 Haziran, 1 Temmuz, 2012. Bakü, Azerbaycan. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza Crans Montana Forum’a katılmış ve kendisine, yüksek derecelerdeki ve ender kişilere, “Daha insancıl Bir Dünya” adına yaptıkları çalışmalar için verilen ve Forum’un en yüksek onuru olan Altın Madalya takdim edilmiştir.

 

İstanbul Dünya Politik Forumu. 17 – 18 May?s, 2012. İstanbul, Türkiye. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza İstanbul Dünya Politik Forumu’na katılmıştır.

 
TEAS – Avrupa Azerbaycan Topluluğu İş Forumu, “ikinci, Yıllık Teas İş Forumu” 2 Mayıs, 2012. Londra, İngiltere. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası,  CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza TEAS – Avrupa Azerbaycan Topluluğu İş Forumu’na katılmıştır.
 

Marmara Grubu Vakfı, 15. Avrasya Ekonomi Zirvesi. 11 Nisan, 2012. İstanbul, Türkiye. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası,  CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza Marmara Grubu Vakfı, 15. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılmıştır.

EEIG Başkanlar Konferansı. 28 Mart – 3 Nisan, 2012. Larnaka, Kıbrıs. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza, Yönetim Kurulu Başkanı tarafından “2011 Avrupa Etkinlik Ödülü”nün takdim edildiği EEIG Başkanlar Konferansı’na katılmıştır.

İstanbul Ticaret Odası, “Ukrayna-Türkiye İş Forumu”. 23-24 Şubat, 2012. İstanbul, Türkiye. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası,  CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza, İstanbul Ticaret Odası, “Ukrayna-Türkiye İş Forumu’na katılmıştır.

 

22. Yıllık Crans Montana Forumu, 1989’dan Beri 22. Yıllık Oturum, “Büyük Devrim Başladı – Gelecekte Dünyamız Ne Olacak? – Dünya, Avrupa’dan Ne Bekleyebilir”. 22-25 Haziran, 2011. Brüksel, Belçika. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza, 22. Yıllık Crans Montana Forumu’na katılmış ve aşağıda yer alan konuları vurgulayan bir konuşma yapmıştır:
 
• AB, dünyadaki değişime nasıl eşlik edebilir?
• AB, kamu finansı çok fazla zarar gördüğü takdirde, ekonomik ve politik uygulamalarını nasıl harekete geçirecektir?
• Avrupa, gerekli genişleme fırsatlarını yakın komşularına nasıl sunabilir

TEAS – Avrupa Azerbaycan Topluluğu İş Forumu “ Azerbaycan’daki Yatırım Potansiyelini Vurgulama”. 12-13 Mayıs, 2011. Londra, İngiltere. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası,  CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza, TEAS – Avrupa Azerbaycan Topluluğu İş Forumu’na katılmıştır.

Azerbaycan Yatırımcılar Zirvesi, “Hazar Denizi Bölgesi’ni ve Kafkasları Avrupa ve Ötesi’ne Taşımak”. 2-3 Mart, 2011. Bakü, Azerbaycan. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza Azerbaycan Yatırımcılar Zirvesi’ne katılmış ve “Tarımda ve Gıda işleme Sektöründe Açılan İş Fırsatları, EEIG Perspektifi” başlığı altında bir konuşma yapmıştır.

Türkiye Sağlık Altyapı Yatırımı & Finans Zirvesi, “Sağlıkta Finans, Planlama, Sigortalama, ve Harcama”. 24-25 Şubat, 2011. istanbul, Türkiye. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG Türkiye Temsilciliği, AB Entegrasyonu Merkez Ofisi Başkanı Dr. Kerim Alirıza, Türkiye Sağlık Altyapı Yatırımı & Finans Zirvesi’ne katılmış ve konuşma yapmıştır.

Crans Montana Forumu, 16-19 Şubat, 2011. Brüksel, Belçika. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza genel olarak “Güneydeki İşbirliği, Arap-Afrika İşbirliği, Avrupa’nın Rolü ve Latin Amerika’dan Çin’e Akdeniz: Ticaret ve yatırımın hangi yönleri” konuları üzerine yoğunlaşan Crans Montana Forum’a katılmış ve konuşma yapmıştır.

 

Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odas?, EEIG Ukrayna Temsilciliği, Resmi Açılış Töreni. 25 Kasım, 2010. Kiev, Ukrayna.  CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG Ukrayna Temsilciliği Resmi Açılış Töreni’ne katılmıştır ve konuşma yapmıştır. 
 
7. Viyana Ekonomi Forumu, “Güney Doğuya Doğru,  Avrupa Yolunda Sabit Ekonomi – Mücadele ve Sorumluluk Enerjisi”. 8-9 Kasım, 2010. Viyana, Avusturya. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza 7. Viyana Ekonomi Forumu’na katılmıştır.
 
 

IRE – Institut der Regionen Europas, “6. Ekonomi ve Politikayı Buluşturan Avrupa Bölge ve Şehirleri Konferansı” 19-21 Eylül, 2010. Salzburg, Avusturya. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza ana teması “Bölgeler ve Şehirler Gelecekte Kamu Hizmetlerini Nasıl Güvence Altına Alınabilir” olan “6. Ekonomi ve Politikayı Buluşturan Avrupa Bölge ve Şehirleri Konferansı”na katılmıştır.

 

 
Viyana Ekonomi Forumu, 24-25 Haziran, 2010. Kinev, Moldova. Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza, Moldova Başbakanı, Ekselansları Vladimir Filat başkanlığında ve Moldova Ekonomi Bakanlığın’nın işbirliği ile düzenlenen Viyana Ekonomi Görüşmeleri – Kiinev Toplantısı’na katılmıştır. Etkinlik aşağıdaki temalar üzerine yoğunlaşmıştır:
 
• Yatırımcılar Moldova sağlık sektörüne nasıl çekilebilir,
• Moldova ekonomisine genel bakış. Devlet politikası ve yatırım fırsatları.
• Moldova Cumhuriyeti’nde, çeşitli ekonomi alanlarında somut projeler.
  (Altyapı, Taşımacılık, İletişim ve Tarım)