AÇIKLAMA

EEIG Görevlilerinin Hak ve Yükümlülükleri

Genelde “Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası”nın ‘görevlileri’ olarak kabul edilen, Kuruluş Anlaşması’nın 16. Maddesine göre tüm uzmanlar (baş temsilciler, amirler, ulusal başkanlar ve bölge başkanları, çalışma komisyonları başkanları, çalışma komisyonları başkan vekilleri, meslek başkanları, merkez ofis başkanları, vekilleri, senatörler, komiserler, v.s.) ve diğer işbirlikçiler (delegeler, ortaklar, sponsorlar v.s.) kendi görevlerinde Oda için kendi sorumluluklarında hareket etmektedir.

Her görevli “Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetmeliği”ne uymayı ve sadece kendi adına/hesabına ve riskleri kendisine ait olmak üzere hareket etmeyi teyit ederek bir “Kabul Beyan?” imzalamıştır.

Kuruluş Anlaşması’nda öngörüldüğü gibi tek yönetim ve karar organı Yönetim Kurulu ve Genel Kuruldur. Basit çoğunlukla oy kullanan Başkanlar Konferansının tüm kararları sadece Yönetim’e yapacaklar? önerilerden ibarettir.

Görevlilerin “Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası’nın” Yönetimi için kanunen bağlayıcı olan sözleşmeler imzalaması veya odanın resmi yuvarlak mührünü kullanması yasaktır. Üçüncü taraflarla yapılan sözleşmelerin Brüksel’de Yönetim Kurulu Başkanı tarafından imzalanıp mühürlenmesi gerekmektedir.

Telif Hakkı ve Diğer Mülkiyet Hakları

Brüksel’deki Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan materyallerin telif hakkı, saklıdır. Bu web sitesi, odanın fikri mülkiyetidir. Bu web sitesinin içeriği, sadece ticari olmayan kişisel kullan?m amacıyla tek bir bilgisayarda bir kopyasının bulundurulması dışında, Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası’nın ön yazılı izni olmadan hiçbir şekil veya yolla kopyalanamaz, çoğaltılamaz, bir veritabanı veya geri çağırma sisteminde saklanamaz, internete yüklenemez, görüntülenemez, gönderilemez, yayımlanamaz, tekrar yayımlanamaz, iletilemez ya da elektronik, mekanik, çıktısı alınarak, fotoğraf baskısı yoluyla, mikrofilm veya başka bir şekilde dağıtılamaz.

Sorumluluk Sınırlaması

Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, sağlanan bilgilerin güncelliği, doğruluğu ve eksikliğine ya da bu web sitesinde yer alan bilgilerin kullanımı, yanlış kullanımı veya kullanılamamasından kaynaklanabilecek zararlara karşı sorumluluk kabul etmez. Teklifler bağlayıcı olmayıp zorunlu değildir.

Yönlendirmeler ve Bağlantılar

Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, yasadışı içerikten haberdar olmadıkça ve site ziyaretçilerinin bu sayfaları görmesini engelleyemedikçe bu siteden yönlendirmelerden veya linklerden sorumlu değildir. Bu sitede yer alan bilgilerin kullanımından kaynaklanan zararlara karşı söz konusu sayfalara link veren kişi değil, sadece ilgili sayfaların yazarı sorumlu olacaktır. Ayrıca, Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, bu sitedeki tartışma panoları, ziyaretçi defterleri veya mail listeleri kullanıcılarının yayımladığı gönderi veya mesajlardan sorumlu değildir.

Gizlilik Politikası

Kişisel veya ticari bilgilerin (e-posta adresleri, adlar ve adresler) girilmesine izin veriliyorsa bu gönüllülük esasına dayanır. Teknik olarak mümkün ve makul olduğu kadarıyla, herhangi bir kişisel bilgi şartı olmadan veya anonim bilgi veya rumuz ile sunulan tüm hizmetlerin kullanımı ve ödemesine izin verilir. Yayımlanan posta adresi, telefon veya faks numarası ve e-posta adreslerinin pazarlama amacıyla kullanılması yasaktır. istenmeyen veya spam mesaj gönderen kişiler cezalandırılacaktır.

Sorumluluk Reddinin Yasal Geçerliliği

Bu sorumluluk reddi, ziyaretçileri yönlendiren internet yayınının bir parçası olarak kabul edilecektir. Bu beyanın bölümlerinin veya ayrı ayrı şartlarının, yasal veya doğru olmaması halinde diğer bölümlerinin içeriği veya geçerliliği etkilenmez.


Geçerli Kanun ve Yargı Sahası

Bu kullanım şartları Belçika kanunlarına göre yönetilecek olup bu kullanım şartları ile bağlantılı veya bu kullanım şartlarından kaynaklanan ihtilaflar münhasıran Belçika/Brüksel yetkili mahkemesine sevk edilecektir.