ÖZGEÇMİŞİ

Dr. Kerim Alirıza’nın iş tecrübesi 1997 – 2007 yılları arasını kapsar.

  • 10 yıldan daha fazla süre, farklı pozisyonlarda Gümrük alanında,
  • Karvan–K Tarımsal Kompleks Şirketi’nde Başkan Yardımcısı ve Karvan-K Kompleks Şirketi’ne Ekonomi Danışmanı olarak,
  • Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi, Gümrük Teşkilatı kürsüsünde öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır.
 
Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi’nde “Azerbaycan’ın Ekonomik ilişkilerinde Gümrük Oranlarının Düzenlenmesi” konusu üzerine doktora tezini oluşturmuştur. “Uluslararası Ekonomik ilişkiler” ile ilgili savunduğu konular üzerine bilimsel araştırma çalışmaları yapmış ve 9 bilimsel çalışmanın da sahibi olmuştur. 2008 yılında, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı, Üst Onaylama Komitesi tarafından kendisine “ekonomi bilimi adaylığı” derecesi verilmiştir. 2010 yılında Dr. Kerim Alirıza, Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG Türkiye Temsilciliği, AB Entegrasyonu Merkez ofisi Başkanı olarak atanmıştır.
 

Kasım 2012’de Dr. Kerim Alirıza, Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG Yönetim Kurulu Başkanı tarafından Yönetim Kurulu Sözcüsü ve Baş Koordinatör olarak atanmıştır.

Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Temsilciliği Başkanı ve Yönetim Kurulu Sözcüsü Dr. Kerim Alirıza, odanın yönetim kurulu üyelerinin yapmış olduğu 28 Eylül 2013 tarihli toplantıda alınan karar ile Yönetim Kurulu Başkanı ve Baş Yönetici olarak seçilmiştir. 20 Şubat 2014 tarihinde bu kararın Belçika resmi gazetesinde de yayınlanmasıyla Dr. Kerim Alirıza bu yeni görevini resmi olarak icra etmeye başlamıştır.