AVRUPA EKONOMİ, TİCARET VE SANAYİ ODASI, EEIG VE TOPLUMSAL EKONOMİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ, TEAMDER ANTALYA İÇİN ELELE…

Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG CEO & Türkiye Temsilciliği Ba?kanı Dr. Kerim Alirıza EEIG Türkiye Temsilciliği Turizm-Restaurant-Hotel işletmeciliği ve Sertifikasyon Merkez Ofisi Başı Oya DEMİREL ile TEAMDER Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

TEAMDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali YILMAZ, Başkan Yardımcısı ve Projeler Koordinatörü Prof.Dr.Cengiz SAYIN, Dış ilişkiler ve Avrupa Birliği Kurul Başkanı Yrd.Doç. Figen CEYLAN, Mali Sayman SMMM Zehra ASLAN,üyelerden Prof.Dr.İlhan GÖLBAŞI,Dr. Sevim EKİNCİ,Basın Danışmanı Celal VECEL ziyareti kabul etti.

Görüşmede Antalya Turizmi’nin Türkiye ve Dünya’daki yeri ile yeni iş ve proje girişimleri konuşuldu.

Antalya’dan Dünya’ya açılacağız…

Ziyarette EEIG CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı Dr. Kerim Alirıza, Antalya’daki çalışmalarından ve EEIG’nin Çözüm Ortağı ADS şirketler Grubu ile ortak çalışma planlarından bahsetti.

Dr. Kerim Alirıza:”Antalya’da 3 yıldır çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ilk projemize Norveç üstünden sağlık ve turizm sektörü ağırlıklı olarak; Oya DEMİREL sayesinde başladık. Bugün Antalya’nın sadece Türkiye değil,Dünya’nın da turizm merkezi olması; EEIG’nin de turizm sertifika ve belgelendirme merkezimizin burada olması bizler için çok önemlidir.

Ayrıca Turizm Sektörü dışında ekonominin pek çok alanında iş dünyası ortaklığı ile Antalya’dan Dünya’ya açılması düşünüyoruz. Bunun için 105 projemiz bulunuyor. Bunların içinde sağlık,teknoloji gelişimi, proje gelişimi ve bilimsel faaliyetler ile enerji ve doğal kaynakların yeni teknolojiyle keşfedilerek düzgün kullan?lması yer alıyor. Ayrıca sosyal amaçl? pek çok projelerle de ilgileniyoruz. Örneğin engelli vatandaşlar, insan hakları, yoksulluk ya da afet gibi konularda insanlara ulaşıyoruz. Bu projelerden baz?larını da TEAMDER ile birlikte çalışarak hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

Hedefimiz EEIG’nin Çözüm Ortağı ADS şirketler Grubu ile tüm Türkiye’ye Turizmi yaymak…

EEIG Türkiye Temsilciliği Turizm-Restaurant-Hotel işletmeciliği ve Sertifikasyon Merkez Ofisi Başı Oya DEMİREL ise düşüncelerini şu şekilde ifade etti:“Norveç’te 15 yıldır devlete bağlı bir şirketin ortağıyım. Yeni bir proje ile sağlık turizmini geliştirdik. 70 ila 90 yaş gruplarının devlet tarafından ödemelerinin yapıldığı 8 ay süren sağlık turizmi kapsamlı bir programımız var. Bunu şu an Antalya’da yapıyoruz. Fakat hedefimiz EEIG’nin Çözüm Ortağı ADS şirketler Grubu ile tüm Türkiye’ye bu turizmi yaymak olacak” dedi.

TEAMDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali YILMAZ da bu ziyaretten çok memnun kaldığını ve yakın gelecekte bir plan çevresinde kendileriyle çalışacaklarını söyledi.

Dr. Kerim Alirıza
Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG
CEO & Türkiye Temsilciliği Başkanı

Oya Demirel
Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, EEIG
Turizm-Restaurant-Hotel işletmeciliği ve Sertifikasyon Merkez Ofisi Başı

Ali YILMAZ
Toplumsal Ekonomik Araştırmalar Merkezi TEAMDER
Yönetim Kurulu Başkanı