Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins: Heydar Aliyev, bir dönemdir.

Aralık 2013, Amassador Club Magazine’nin son sayısında, Letonya Cumhurbaşkanı  Andris Berzins’in özel röportajı yayınlandı.

Azerbaycan ve Letonya arasındaki mevcut işbirliği ve  işbirliği beklentisine ilişkin Cumhurbaşkanı, Letonya ve Azerbaycan aynı prensip – bağımsızlığa sahiptir, dedi. Andris  Berzins  2011’den bu yana Letonya’nın Cumhurbaşkanı olduysa da Ulusal lider Heydar Aliyev ile şahsen tanışmadı.
O, inanıyor ki  “ … Heydar Aliyev, bir dönemdir.”  “Ona özel, bir müzeyi ziyaret ettiğimde, onu çevrileyen her şey ile iletişimde olduğuma mutlu oldum. Heydar Aliyev, diğerlerinden daha ileriyi görebilen bir adamdı…”.

Ayrıca, derginin ilk sayfası  yetenekli yönetici , güçlü bir figür  ve ulusunun büyük lideri  Heydar Aliyev hakkında dünya çapında ünlü kişilerin sözlerini yayınladı.

Ambassador Club Magazine, Azerbaycan’daki Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odas? ( EEIG)’nın inisiyatifi ile kurulan Ambassador Club’un bir yayın organıdır.

Avrupa Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Odası, Uluslararası bir sivil toplum örgütüdür. Merkez ofisi, Brüksel’de bulunuyor. Örgüt,  1982’de kuruldu ve şu anda 45 ülkede ofisleri bulunmaktadır.